Szczecinek: pierwsze pary starają się o dofinansowanie in vitro

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 27 grudnia 2017 10:30

Miasto jako pierwsze w dawnym województwie koszalińskim wdrożył samorządowy program dofinansowania zapłodnienia pozaustrojowego. Program ruszył w lipcu. O dofinansowanie procedur starają się pierwsze cztery pary ze Szczecinka.

O dofinansowanie przez miasto procedur zapłodnienia pozaustrojowego starają się pierwsze cztery pary ze Szczecinka. Fot. Gyncentrum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje na łamach Głosu Koszalińskiego Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy szczecineckiego ratusza, do tej chwili zgłosiły się cztery pary, które spełniły wymogi formalne. Dwie pary przechodzą obecnie procedury medyczne w klinice w Szczecinie, dwie w Gdyni.

Po zakończeniu wszystkich procedur, miasto dopłaci po 5 tys. zł do zabiegu. Jeden cykl in vitro to zwykle wydatek do 10 tys. zł. Przyszli rodzice nie muszą przychodzić do ratusza i składać wniosku przed urzędnikiem.

Jak zapewnia rzecznik, dane osobowe starających się o dofinansowanie par są chronione. Urząd co prawda będzie wiedział, komu dofinansował in vitro, ale dane te są chronione tajemnicą. Wystarczy, że zainteresowani zgłoszą się wybranej w konkursie kliniki i przejdą badania. 

Więcej: www.gk24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum