Szczecin: samorządowy program in vitro jednak będzie?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2013 10:39

Regionalna Izba Obrachunkowa oddaliła skargę Prawicy Rzeczypospolitej, która protestuje przeciwko przeznaczeniu przez radnych w tegorocznym budżecie Szczecina 220 tys. zł na dofinansowanie zabiegów in vitro.

Szczecin: samorządowy program in vitro jednak będzie?

Decyzja RIO to jeszcze jeden argument dla PO, że radni w sprawie dofinansowania zabiegów in vitro działają zgodnie z prawem, a prezydent Szczecina Piotr Krzystek nie kwapi się do wykonywania podjętych w tej sprawie uchwał - ocenia Gazeta Wyborcza.

Jeżeli AOTM pozytywnie zaopiniuje uchwałę podjętą przez radnych, prezydent będzie musiał uruchomić program zakładający dokładanie pieniędzy szczecińskim parom, które chcą skorzystać z procedury in vitro.

Szczecińscy radni uchwalili, że budżet miasta dofinansuje trzy próby, do każdej dopłaci po 2 tys. zł. Dodatkowo szczeciński program skierowany jest nie tylko do małżeństw, ale też do par, które są w trwałym związku.

Dofinansowanie do zabiegów z gminnych pieniędzy szczecińskie pary otrzymywałyby przez trzy lata. Samorząd Szczecina miałby dopłacić do 660 zapłodnień i przeznaczyć na ten cel 1,32 mln zł.

Więcej: szczecin.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum