×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Szczecin: prof. Tomasz Grodzki został senatorem

Autor: PAP, RZ/Rynek Zdrowia26 października 2015 11:52

Dyrektor Szpitala Zdunowo w Szczecinie, radny prof. Tomasz Grodzki (PO) został senatorem z okręgu nr 97 obejmującego powiaty: policki i Szczecin - wynika z oficjalnych danych szczecińskiej okręgowej komisji wyborczej po przeliczeniu 100 proc. głosów obwodowych komisji wyborczych.

Szczecin: prof. Tomasz Grodzki został senatorem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak powiedział PAP członek komisji sędzia Grzegorz Kasicki, Grodzki uzyskał 69 887 głosów. Poparcie dało mu 36,34 proc. wyborców.

W kampanii wyborczej Tomasz Grodzki deklarował, że chciałby zająć się w Senacie ochroną zdrowia. Zapowiadał, że jako senator będzie dążył do dostosowania służby zdrowia do standardów unijnych.

Prof. Tomasz Grodzki, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Prof. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie, kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacyjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, w 2013 roku był jednym z laureatów przyznawanej przez redakcję Rynku Zdrowia nagrody Portrety Polskiej Medycyny.

Profesor otrzymał od nas Portret w kategorii Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne).

Jak podkreśliliśmy wówczas w uzasadnieniu nagrody, konsekwencja w działaniu prof. Tomasza Grodzkiego umożliwiła utworzenie od podstaw ośrodka przeszczepiania płuc w Szczecinie. Jest to drugi taki ośrodek w kraju. W 2013 roku przeprowadzono z powodzeniem pierwszą w Szczecinie operację transplantacji dwóch płuc.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze