Szczecin: pielęgniarki mogą liczyć nad przedwyborcze wsparcie?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 września 2015 17:17

Kandydaci Zjednoczonej Lewicy do parlamentu wsparli we wtorek (8 września) zachodniopomorskie pielęgniarki, które domagają się podwyżek.

Szczecin: pielęgniarki mogą liczyć nad przedwyborcze wsparcie?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zależy nam na tym, żeby władze podeszły dziś poważnie do problemów środowiska pielęgniarek - powiedział dziennikarzom w Szczecinie szef zachodniopomorskiego SLD startujący wyborach do Sejmu Dariusz Wieczorek.

W zachodniopomorskich szpitalach marszałkowskich powinny zostać przyjęte rozwiązania dotyczące m.in. wynagrodzenia pielęgniarek - dodał. Zdaniem Wieczorka, uregulowania wymaga także kwestia ich zatrudnienia.

Kandydaci Zjednoczonej Lewicy poparli obecne na konferencji prasowej przedstawicielki zachodniopomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, które wybierają się 10 września do Warszawy na manifestację pielęgniarek i położnych z całego kraju. Domagają się one podwyżki w wysokości 500 zł do podstawy wynagrodzenia przez trzy lata.

Pielęgniarki zwracały uwagę, że jednym z głównych problemów jest ich mała liczba, przez co nie mogą zapewnić odpowiedniej opieki pacjentom.

- Jesteśmy zdesperowane i zdeterminowane, by odejść od łóżek - powiedziała Bogusława Reszko-Szydłowska z zachodniopomorskiego OZZPiP, kandydatka do Sejmu ZL pytana przez dziennikarzy, czy pielęgniarki mogą odejść od łóżek w przypadku niespełnienia ich postulatów.

Małgorzata Szymankiewicz, przewodnicząca zachodniopomorskiego OZZPiP powiedziała, że odejście od łóżek to "ostateczna ostateczność", ale w przypadku niepowodzenia strajku, jest ona prawdopodobna na Pomorzu Zachodnim jeszcze w tym roku.

Szymankiewicz powiedziała, że o ewentualnym odejściu od łóżek zdecyduje sam personel zachodniopomorskich szpitali, które znalazły się w sporze zbiorowym. Jak dodała, na 29 szpitali w województwie skupionych w OZZPiP pięć znajduje się w sporze zbiorowym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum