Szczecin: nie będzie (na razie) uchwały ws. dofinansowania in vitro

Autor: Kl,Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2013 11:14

Projekt uchwały o dofinansowaniu in vitro z budżetu Szczecina w latach 2013-2016 miał być głosowany na sesji Rady Miasta w poniedziałek (25 lutego). W ostatniej chwili swój podpis pod projektem wycofała jednak Hanna Sokulska, radca prawny Rady Miasta.

Szczecin: nie będzie (na razie) uchwały ws. dofinansowania in vitro

Jako powód swojej decyzji podała brak opinii Agencji Oceny Technologii Medycznych. Bez jej podpisu cały projekt może trafić do kosza - informuje Gazeta Wyborcza. 

Promujący uchwałę radni PO nie ukrywają zaskoczenia i podkreślają, że AOTM wysłała do radnych pismo z informacją, iż o opinię w tej sprawie powinien wystąpić prezydent miasta, ale już po uchwaleniu programu.

Zgodnie ze szczecińskim projektem, w programie mogłyby wziąć udział pary zameldowane od co najmniej roku w Szczecinie i od roku starające się o poczęcie dziecka. Podmioty medyczne wykonujące procedury in vitro byłyby wybierane w drodze konkursu ofert. Projekt definiuje także kryteria medyczne doboru par. Według danych GUS, w Szczecinie mieszka około 11 tys. par  dotkniętych problemem niepłodności. 

Projekt dotyczył dofinansowania procedur leczenia niepłodności, w tym metody in vitro, kwotą 2 tys. zł. Program miał się rozpocząć 1 lipca 2014 r., a zakończyć w 2016 r. Przewidywano, że obejmie 220 procedur rocznie i będzie kosztował 440 tys. zł w skali roku.  

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum