×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Świętokrzyskie: Eksplozja niewybuchu w Ćmielowie; ranny mężczyzna przewieziony do szpitala

Autor: • Źródło: PAP24 marca 2023 14:57

Do eksplozji niewybuchu niewiadomego pochodzenia doszło w piątek w Ćmielowie (Świętokrzyskie). 45-letni mężczyzna z urazem dłoni został przewieziony do szpitala.

Do eksplozji niewybuchu doszło w piątek przed południem na ul. Legionów w miejscowości Ćmielów, w powiecie ostrowieckim. "45-letni mężczyzna, który wykonywał prace budowlane na kolei znalazł przedmiot niewiadomego pochodzenia. Doszło do wybuchu. Mężczyzna z urazem dłoni został przewieziony do szpitala" - powiedziała PAP podkom. Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci i saperzy. "Sprawdziliśmy miejsce, gdzie doszło do eksplozji. Nie znaleźliśmy żadnych innych niebezpiecznych przedmiotów" - podkreślił w rozmowie z PAP st. chor. sztab. Robert Krasowski, dowódca 31. Patrolu Saperskiego z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Dodał, że ze względu na zniszczenia nie da się ustalić pochodzenia niewybuchu.

To już druga eksplozja niewybuchu w ciągu dwóch dni w regionie świętokrzyskim. Do pierwszej doszło w czwartek przy budowie obwodnicy Opatowa. Na placu budowy wybuchła tam ok. 100-kilogramowa bomba lotnicza z czasów II wojny światowej. W wyniku zdarzenia poszkodowany został operator sprzętu budowlanego - ciągnika z urządzeniem do stabilizacji gruntu. Mężczyzna trafił do szpitala, doznał obrażeń twarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze