×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Suwałki: nieletni częściej sięgają po używki

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia28 listopada 2013 09:33

Suwalscy radni będą debatować nad projektem miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na najbliższy rok. Z danych suwalskiego ratuszu wynika, że coraz więcej nieletnich trafia do lokalnej poradni leczenia odwykowego. W ubiegłym roku zarejestrowano tam dwa razy więcej niż rok wcześniej - donosi Gazeta Współczesna.

Suwałki: nieletni częściej sięgają po używki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Psycholodzy zwracają uwagę, że większość nieletnich trafiających na terapie nie uważa marihuany za narkotyk, który szkodzi i uzależnia.

Z miejskiego programu wynika, że tylko 5 proc. nieletnich wie, gdziem w mieście można kupić narkotyki. Najczęściej jednak nabywa je za pośrednictwem Internetu. Jest też duży problem z alkoholem. Zdaniem władz miasta, spożywa go "znacząca" liczba uczniów w wieku od 15 do 17 lat. Na dodatek bez problemu może używkę zakupić. Przez ostatnie trzy lata nie było żadnych postępowań w sprawie sprzedaży i podawania alkoholu. W tym roku - dwa.

Zdaniem władz miasta organy ścigania wykazują się w tym zakresie niską skutecznością.

Samorząd chce wprowadzić do szkół program profilaktyczny. W jego ramach organizowano by m.in spotkania w czasie, których mówiono by o szkodliwości używek.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze