Statek wycieczkowy z 800 chorymi na Covid-19 na pokładzie zacumował w Sydney

Autor: • Źródło: PAP12 listopada 2022 17:05

Wycieczkowiec Majestic Princess płynący z Nowej Zelandii, na którym Covid-19 zdiagnozowano u 800 z 4600 przebywających na pokładzie osób, dostał pozwolenie na zacumowanie w sobotę w Sydney - informuje BBC.

Statek wycieczkowy z 800 chorymi na Covid-19 na pokładzie zacumował w Sydney
Covid-19 zdiagnozowano u 800 z 4600 przebywających na statku osób. Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Marguerite Fitzgerald, przedstawicielka operatora wycieczkowego Carnival Australia, powiedziała BBC, że przypadki choroby zaczęto wykrywać u pasażerów mniej więcej w połowie 12-dniowego rejsu, a wszystkie były albo bezobjawowe, albo miały łagodny przebieg.

Zapewniła, że załoga statku będzie pomagała wszystkim pasażerom, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, "w dostępie do prywatnego transportu i zakwaterowania w celu zakończenia izolacji". Statek ma wkrótce wypłynąć do Melbourne.

Zapytana o porównania między Majestic Princess i innym statkiem wycieczkowym Ruby Princess - który należy do tego samego operatora - na którego pokładzie w 2020 roku odnotowano 900 zakażeń koronawirusem i 28 zgonów, Fitzgerald powiedziała: "Od tego czasu jako społeczność wiele nauczyliśmy się o Covid-19".

Jak podaje BBC, w Australii obecnie rośnie liczba zachorowań na Covid-19. W samym stanie Nowa Południowa Walia w ciągu siedmiu dni, do piątku, wykryto 19,8 tys. nowych przypadków.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum