Spotkanie w resorcie ws. kontynuacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego

Autor: mz.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 17 września 2015 13:37

W Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie ze środowiskiem zaangażowanym w kwestie ochrony zdrowia psychicznego. Podjęto decyzję o powołaniu zespołu do spraw przygotowania kontynuacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Spotkanie w resorcie ws. kontynuacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w spotkaniu, które odbyło się w środę (16 września) wzięli udział m.in. przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Rady ds. Zdrowia Psychicznego, organizacji pacjenckich i zrzeszających pracodawców opieki psychiatrycznej oraz konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii.

MZ przedstawiło informację na temat środków finansowych przeznaczonych przez resort na remonty i inwestycje oraz zrealizowanych i podejmowanych programów zdrowotnych dotyczących zdrowia psychicznego.

Omówiono możliwości pozyskania środków europejskich na działania związane z poprawą infrastruktury placówek ochrony zdrowia oraz służące deinstytucjonalizacji opieki psychiatrycznej.

Ważną częścią spotkania były także zagadnienia dotyczące map potrzeb zdrowotnych w obszarze psychiatrii. Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji poinformował, że kończy się proces wyceny świadczeń opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

W trakcie dyskusji podkreślano konieczność utrzymania dotychczasowego kierunku działań związanych z wdrażaniem modelu środowiskowej opieki psychiatrycznej oraz zagadnienia dotyczące refundacji leków.

Spotkanie zakończyło się propozycją przeprowadzenia pilotażu, który będzie miał na celu weryfikację przyjętych założeń organizacyjno-finansowych. Uczestnicy zostali poproszeni o przedstawienie opinii w tej sprawie.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze