Spotkanie premiera z samorządowcami w związku z koronawirusem w środę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2020 16:40

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z samorządowcami w związku z koronawirusem odbędzie się w środę (11 marca) o godz. 11.30 - poinformował PAP rzecznik rządu Piotr Müller. Na spotkanie - jak dodał - zostało zaproszonych m.in. 20 prezydentów największych miast pod kątem liczby ludności.

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PTWP

Ponadto na spotkanie zostało zaproszonych również 16 marszałków województw. O organizacji tego spotkania poinformował we wtorek (10 marca) szef rządu w swoim wpisie w mediach społecznościowych.

"Mój rząd robi wszystko, by minimalizować wpływ koronawirusa na zdrowie naszych obywateli i gospodarkę Polski. Wymaga to szeroko zakrojonej współpracy na wielu poziomach. Dlatego jeszcze dziś po południu wezmę udział w wideokonferencji z innymi przywódcami państwa UE, a na jutro zaplanowałem spotkanie z przedstawicielami samorządów, prezydentami miast i wojewodami" - napisał Morawiecki na Facebooku.

We wtorek potwierdzono w Polsce trzy nowe przypadki koronawirusa. Łącznie takich przypadków jest 20.

W związku z wystąpieniem w Polsce zachorowań wywołanych koronawirusem we wtorek odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego premier poinformował, że została podjęta decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Ponadto prezydent Andrzej Duda podkreślił, że nie widzi podstaw o zagrożeniu dla wyborów. Jednocześnie prosił o zachowywanie szczególnych środków ostrożności, unikanie zgromadzeń. Poinformował, że w trakcie kampanii nie będzie obecnie prowadził dużych spotkań i poprosił o to również pozostałych kandydatów wyborach prezydenckich.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei. 

Mateusz Roszak

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum