Sosnowiec: straż miejska przez megafon zaleca pozostanie w domu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2020 15:38

Samorządowcy z Sosnowca (Śląskie) przygotowali komunikaty głosowe, w których zalecają mieszkańcom pozostanie w domach w związku z epidemią koronawirusa. Są odtwarzane w miejscach publicznych, gdzie - podobnie jak w innych miastach - pojawiły się także plakaty informacyjne.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

- Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu - takie informacje słyszymy ze wszystkich stron. Jednak część osób nie przestrzega tych zaleceń i szczególnie przy sprzyjającej pogodzie gromadnie odwiedza miejsca wypoczynku. Dlatego Sosnowiec uruchomił kolejną formę informowania i przestrzegania mieszkańców w ramach akcji #zostanwdomu - przekazał w niedzielę (22 marca) rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu Rafał Łysy.

Jak dodał prezydent miasta Arkadiusz Chęciński, samorząd nagrał też specjalne komunikaty z zaleceniem pozostania w domu. - Nagranie trafiło do straży miejskiej, która w czasie patrolowania miasta puszcza je przez megafony. Dodatkowo można je usłyszeć z głośników na Stawikach oraz pl. Stulecia i w przejściu podziemnym prowadzącym w kierunku dworca kolejowego i ulicy Kilińskiego - powiedział prezydent.

Kolejnym miejscem, w którym można usłyszeć komunikat głosowy jest ul. Małachowskiego w rejonie budynku Urzędu Miejskiego. Jak podaje magistrat, wkrótce w mieście pojawi się więcej możliwości używania komunikacji głosowej w nadzwyczajnych sytuacjach. Głośniki zsynchronizowane z miejskim monitoringiem pojawią się w sześciu remontowanych przejściach podziemnych. Duże plakaty informujące o właściwym zachowaniu się podczas pandemii pojawiły się na kilkudziesięciu przystankach autobusowych.

Krzysztof Konopka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum