Sośnierz o słowach premiera o prywatnej ochronie zdrowia: bardzo chybione

Autor: Katarzyna Gubała/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2021 18:55

- Ktoś pana premiera dezinformował. Przecież prawie cała podstawowa opieka zdrowotna w Polsce jest prywatna, bardzo liczne poradnie specjalistyczne też są prywatne i większość punktów wymazów - wyliczył Andrzej Sośnierz.

Sośnierz o słowach premiera o prywatnej ochronie zdrowia: bardzo chybione
- Nie wiem, skąd pan premier takie rzeczy wziął i rzeczywiście to było bardzo nietrafione, bardzo chybione i bardzo nieprawdziwe stwierdzenie - powiedział Andrzej Sośnierz. Fot. PTWP

Podkreślił, że prywatna służba zdrowie bierze więc bardzo aktywny udział w obronie przed wirusem.

- Nie wiem, skąd pan premier takie rzeczy wziął i rzeczywiście to było bardzo nietrafione, bardzo chybione i bardzo nieprawdziwe stwierdzenie, które dzisiaj padło. Byłem kompletnie zaskoczony. Prywatna służba zdrowia, a przede wszystkim ambulatoryjna opieka zdrowotna jest większości sprywatyzowana w Polsce i ona, podpisując kontrakty z NFZ, realizuje zadania, które państwo tej części zleca - wskazywał Sośnierz w wieczornym programie TVN24.

Zaznaczył, że w walkę z Covid-19 włączyły się też szpitale prywatne - przypomniał ''spektakularne'' spotkanie prezes Anny Rulkiewicz, prezes Lux Med oraz Pracodawców Medycyny Prywatnej z ministrem zdrowia. Dodał, że szpitale prywatne zadeklarowały udział w walce z Covid ‘’kiedy im się to zleci’’.

- Przecież one nie mogą same sterować. Akcją walki czy obrony przed wirusem musi ktoś kierować z jednego miejsca. Nie można oczekiwać, żeby będzie mnóstwo jakiś chaotycznych inicjatyw oddolnych - dodał.

Czytaj też: Rulkiewicz odnosi się do słów premiera: jakie to przykre

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum