×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Sondaż: kto chce dymisji Arłukowicza?

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia05 listopada 2013 15:08

MillwardBrown na zlecenie RMF FM przeprowadził sondaż ws. zapowiadanego przeglądu resortów na reprezentatywnej dla Polski próbie 1000 dorosłych respondentów. Według badanych zmiany powinny dotyczyć pięciu ministrów, w tym Bartosza Arłukowicza.

Sondaż: kto chce dymisji Arłukowicza?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Najwięcej nieprzychylnych głosów wśród pytanych przez MillwardBrown zebrał minister finansów Jacek Rostowski. Jego działania nie podobają się ponad połowie badanych.

Kolejną osobą, z której powinien - zdaniem badanych - zrezygnować Donald Tusk, jest Joanna Mucha. Za odejściem minister sportu jest 52 proc. biorących udział w sondażu.

Na trzecim miejscu znalazł się minister zdrowia Bartosz Arłukowicz; jego odwołania chce 49 proc. pytanych, 35 proc. jest przeciw, a 17 proc. nie ma zdania.

Komentując wyniki badań RMR FM zauważa, że wraz z wiekiem wyraźnie wzrasta odsetek osób, które życzyłyby sobie dymisji szefa resortu zdrowia. Wśród osób w wieku 18-24 lata to 27 proc., ale w grupie wiekowej 25-34 lata już 47 proc. Wśród osób w wieku 35 lat i więcej ponad połowa badanych chciałoby dymisji ministra zdrowia, a w grupie wiekowej powyżej 60 lat odsetek ten wynosi 58 proc.

W listopadzie - zgodnie z zapowiedzią rzecznika rządu Pawła Grasia - ma dojść do zapowiadanego przez premiera przeglądu ministerstw.

Więcej: www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze