Sondaż: co Polacy myślą o aborcji i finansowaniu in vitro

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2019 09:02

W sprawie aborcji wygrywa kompromis, zaś finansowanie z publicznych środków procedury in vitro popiera ponad 66 proc. Polaków - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Sondaż: co Polacy myślą o aborcji i finansowaniu in vitro
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Kwestie światopoglądowe mocno różnicują Polaków - informuje we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolita", powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie gazety.

IBRiS zapytał o pięć kwestii: stosunek do aborcji, związków partnerskich, finansowania in vitro, religii w szkołach i napływu imigrantów.

Dziennik pisze, że "we wszystkich odpowiedziach wielkie znaczenie dla deklarowanych poglądów ma płeć, miejsce zamieszkania, a przede wszystkim poglądy polityczne".

Gazeta, powołując się na wyniki badania, zauważa, że więcej liberalizmu badani wykazują w sprawie aborcji. "Prawie 50 proc. respondentów opowiada się za utrzymaniem tzw. kompromisu aborcyjnego, a 28,7 proc. jest za ułatwieniem dostępu do aborcji z innych przyczyn niż wymienione obecnie w ustawie, a tylko niespełna 15 proc. chciałoby zaostrzenia prawa" - czytamy w "Rz". "W sprawie finansowania z publicznych środków procedury in vitro zdanie respondentów jest dość sprecyzowane: 66,1 proc. opowiada się za takim rozwiązaniem, a 22,1 proc. jest przeciw" - dodaje gazeta.

"W sprawie finansowania z publicznych środków procedury in vitro zdanie respondentów jest dość sprecyzowane: 66,1 proc. opowiada się za takim rozwiązaniem, a 22,1 proc. jest przeciw" - czytamy w "Rz".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum