Solidarna Polska uruchomiła "stronę płaczu" dotyczącą ochrony zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2012 15:02

Solidarna Polska uruchomiła w środę (12 grudnia) stronę internetową "Lista śmierci", na której publikowane są - według partii - przykłady zaniedbań w ochronie zdrowia, które zakończyły się śmiercią dorosłych i dzieci. - Ta lista to "wyrzut sumienia" ministra zdrowia - powiedziała Beata Kempa (SP).

Solidarna Polska uruchomiła "stronę płaczu" dotyczącą ochrony zdrowia

Jak podkreśliła Kempa na konferencji prasowej w Sejmie, skandalicznymi praktykami polskich szpitali i przychodni - ze względu na oszczędności - jest coraz częstsze odsyłanie pacjentów, które kończy się ich śmiercią.

- Szpitale to nie fabryka śrubek, szpitale mają leczyć. Polski pacjent nie może być odsyłany od Iwana do pogana, aby w końcu umrzeć na ulicy. (...) Dlatego to w dniu dzisiejszym rusza strona internetowa - lista śmierci polskiego systemu służby zdrowia - która będzie swoistym sumieniem ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - powiedziała Kempa.

Zaznaczyła, że Solidarna Polska będzie tę listę sukcesywnie przesyłała do ministra zdrowia, jednocześnie żądając - w drodze interpelacji - ustosunkowania się do każdego z przypadków.

W ocenie posłanki obecny system ochrony zdrowia w Polsce "tak naprawdę nie leczy", lecz "zabija". - Ta lista będzie wyrzutem sumienia pana Arłukowicza - stwierdziła.

- Ta lista także spowoduje to, że jeśli będzie takie życzenie rodzin, będziemy udzielać wszelkiej pomocy prawnej rodzinom dlatego, że one tak naprawdę rozbijają się o mur tego systemu. Tak naprawdę te osoby pozostają same sobie i nie stać je na fachową pomoc prawną i na to, aby zderzyć się z bezdusznością tego systemu - powiedziała Kempa.

Wtórował jej poseł SP Piotr Szeliga: - Ta akcja ma na celu przede wszystkim pomoc prawną rodzinom i ofiarom bezdusznego systemu polskiej ochrony zdrowia. Wszyscy wiemy, że często te osoby nie mają nawet czasu zajmować się tymi sprawami, bo żyją w bólu i rozpaczy; często dotyczy to ludzi ubogich i dlatego będziemy ofiarować naszą pomoc.

- Nasza strona będzie służyła także temu, aby ludzie mogli zgłaszać takie przypadki, a my za pośrednictwem mediów, będziemy je nagłaśniać - powiedział Szeliga. Dodał, że oprócz strony internetowej www.listasmierci.pl uruchomiony został także profil na Facebooku.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum