Solidarna Polska poprze wniosek o odwołanie Arłukowicza, PSL - nie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2012 14:59

Poseł Solidarnej Polski Andrzej Dera zapowiedział, że jego klub poprze wniosek o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Według niego, minister powinien ponieść odpowiedzialność polityczną za chaos w ochronie zdrowia.

Złożenie wniosku o wotum nieufności wobec Arłukowicza we wtorek (3 stycznia) zapowiedziało PiS. Politycy tej partii krytykują ministra za sytuację w ochronie zdrowia po wejściu w życie ustawy refundacyjnej i nowej listy leków refundowanych.

- Poprzemy wniosek o dymisję Bartosza Arłukowicza. Co prawda realizuje on pakiet (ustaw) poprzedniego ministra, ale ponosi odpowiedzialność jako minister za chaos wywołany złą ustawą, a szczególnie sposobem jej wprowadzenia w życie - powiedział Dera.

PSL nie poprze natomiast wniosku PiS o odwołanie Arłukowicza - poinformował we wtorek (3 stycznia) rzecznik Stronnictwa Krzysztof Kosiński. Jego zdaniem, wniosek jest "zbyt daleko idący na tym etapie pracy nowego ministra zdrowia".

- To, co robi opozycja, to nagonka i polityczny krzyk w celu zbicia kapitału, a nie realna ocena sytuacji w ochronie zdrowia. Opozycji zależy na tym, by kolejki w aptekach wydłużały się, bo wtedy będzie mogła zorganizować kolejną konferencję. Ale konferencjami prasowymi nie rozwiąże się żadnych problemów - zaznaczył Kosiński.

Według niego, za zamieszanie po wprowadzeniu ustawy refundacyjnej nie jest bezpośrednio odpowiedzialny Arłukowicz.

- Ten chaos obciąża wiele osób i środowisk. Przede wszystkim środowiska farmaceutów, lekarzy. Protest tych ostatnich jest niepotrzebny i tylko utrudnia właściwe działanie rządu - zaznaczył. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum