Sławomir Neumann został przewodniczącym pomorskiej PO

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2015 15:44

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann został w sobotę (14 marca) nowym przewodniczącym pomorskiej Platformy Obywatelskiej. W wyborach na tę funkcję ze 163 głosami Neumann pokonał marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, którego poparło 149 delegatów. Trzeci kandydat, Rajmund Dominikowski z Tczewa dostał 8 głosów.

Sławomir Neumann został przewodniczącym pomorskiej PO

Za najważniejsze zadanie w najbliższym czasie Neumann uznał aktywny udział pomorskiej PO w kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego.

- Zbieramy dalej podpisy poparcia, aby dać tej kampanii odpowiedni dynamizm. Nie ma więc chwili spokoju, nie możemy spocząć na laurach. Platforma na Pomorzu będzie wtedy silna, kiedy będzie świetny wynik Bronisława Komorowskiego - w to wierzę - powiedział Neumann dziennikarzom po ogłoszeniu wyników.

Jak dodał, tych członków pomorskiej Platformy, którzy głosowali na Borusewicza, chce przekonać do siebie pracą.

- Spieraliśmy się, ale to nie był spór, który narażał nas na jakieś faule i inne niedogodności, które przeszkadzałyby nam pracować. Jestem przekonany, bo znam Bogdana Borusewicza przez długie lata, że będziemy razem pracować dla dobra pomorskiej Platformy. Jesteśmy cały czas kolegami. To była twarda walka i rywalizacja, ale rywalizacja wewnątrz rodziny, a nie wśród przeciwników - podkreślił nowy lider PO na Pomorzu.

Pytany o łączenie nowej funkcji z pracą w resorcie zdrowia, Neumann odpowiedział, że jeśli nie da się ich pogodzić, to będzie zastanawiał się nad rezygnacją z ministerialnego stanowiska. - Wymaga to rozmowy z panią premier: to jest właściwa osoba od tego, żeby decydować, kto jest ministrem, a kto nie jest - stwierdził.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum