Sławomir Gadomski odchodzi z ABM. Były wiceminister zdrowia pracował tu od lutego

Autor: oprac. JPP • Źródło: Gazeta Wyborcza21 maja 2022 13:13

Sławomir Gadomski odchodzi z ABM - poinformowała Gazeta Wyborcza. Były wiceminister zdrowia, następnie wiceprezes Agencji Badań Medycznych, ma - według doniesień "GW" - przejść do spółki Diagnostyka.

Sławomir Gadomski odchodzi z ABM. Były wiceminister zdrowia pracował tu od lutego
Sławomir Gadomski był wiceministrem zdrowia oraz wiceprezesem ABM Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

 

Sławomir Gadomski zmienia pracę. Były wiceminister zdrowia w ABM był od lutego

Jak podaje Gazeta Wyborcza, powołując się na nieoficjalne informacje, Sławomir Gadomski odchodzi z Agencji Badań Medycznych (miał złożyć rezygnację w mijającym tygodniu) i od czerwca ma zacząć pracę w spółce Diagnostyka. 

Według "GW" w nowej firmie były wiceminister zdrowia obejmie stanowisko dyrektora regionu centralno-wschodniego, który obejmuje m.in. Warszawę, w tym otwarte niedawno jedno z największych i najnowocześniejszych laboratoriów w kraju przy ul. Jutrzenki.

Pytania, o powody odejścia z ABM, Gazeta Wyborcza skierowała do Gadomskiego oraz Agencji Badań Medycznych, jednak nie otrzymała odpowiedzi.

Z ustaleń Wyborczej wynika, że powody mogły być dwa: finansowy oraz animozje z szefem. "GW" pisze wprost: z nieoficjalnych informacji wynika, że się z Radosławem Sierpińskim (prezesem Agencji - przyp. red.) nie polubili. Faktem jest też to, że po przejściu do ABM Gadomski - wcześniej bardzo aktywny - zniknął z mediów. 

Sławomir Gadomski w Ministerstwie Zdrowia odpowiadał za flagowe projekty

Dodajmy, że Sławomir Gadomski podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia był w latach 2018–2022. Odpowiadał m.in. za flagowe projekty MZ - Krajową Sieć Onkologiczną oraz reformę szpitalnictwa. Następnie  od 1 lutego pełnił funkcję zastępcy prezesa ds. finansowania badań w Agencji Badań Medycznych.

Gadomski skończył studia z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej. W latach 2016-2018 był zastępcą dyrektora Centrum Onkologii w Warszawie (obecnie Narodowy Instytut Onkologii), gdzie kierował pionem zarządzania i finansów. Stanowisko wiceministra zdrowia objął 5 czerwca 2018 roku.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum