Śląskie: związkowy happeningu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2010 17:45

Do utworzenia samoobsługowych szpitali ze zredukowaną do minimum obsługą wzywali ironicznie podczas happeningu lekarze zrzeszeni w OZZL.

Happening odbył się 20 listopada br. przed Urzędem Marszałkowskim w Katowicach. Wzywając do utworzenia samoobsługowych szpitali, lekarze zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Lekarzy nawiązywali do wypowiedzi polityków komentujących wysokość pensji tej grupy zawodowej.

„Trzeba koniecznie utworzyć szpitale samoobsługowe, w których – na wzór samoobsługowych sklepów lub pralni – ilość pracowników byłaby maksymalnie zredukowana” – odczytał przygotowany wcześniej list przewodniczący śląskiej organizacji związku Maciej Niwiński.

Lekarze podkreślili, że warunkiem powodzenia tej akcji jest „wyposażenie wszystkich obywateli RP (a przynajmniej wszystkich rodzin) w zestawy do samoleczenia”. Uczestnicy happeningu mieli ze sobą dziecięcy zestaw typu mały lekarz. Zapowiedzieli, że przekażą takie zestawy na początek kilku najważniejszym osobom w województwie. Z powodu ciszy wyborczej nie wskazywali personalnie adresatów swoich postulatów.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum