Śląskie: prezes NRL do dyrektora śląskiego oddziału NFZ o liście ws. wystawiania recept

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2012 19:28

Maciej Hamankiewicz, prezes NRL, wystosował do dyrektora śląskiego oddziału Funduszu pismo ws. listu wysyłanego przez NFZ do lekarzy i lekarzy dentystów na temat wystawianych recept.

Śląskie: prezes NRL do dyrektora śląskiego oddziału NFZ o liście ws. wystawiania recept

Prezes NRL podkreślił swoje zdziwienie faktem, że pisma te otrzymują lekarze, którzy nie podpisali umów i wystawiali recepty na leki bez refundacji przy odpłatności 100 proc.

''Wystosowanie listu wzywającego do zaprzestania bezprawnego wystawiania recept refundowanych do tych lekarzy poczytuję jako naruszenie ich dóbr osobistych" - przedstawia opinię NRL na ten temat prezes Hamankiewicz.

"Absolutną niestosownością jest wzywanie tych osób przez Pana Dyrektora do złożenia w terminie 14 dni pisemnych wyjaśnień w sprawie bezprawnego wystawiania recept refundowanych. Czytając treść listu mam nieodparte wrażenie, że jest on próbą zastraszenia Koleżanek i Kolegów i kontynuowanie wytwarzania atmosfery strachu wokół refundacji'' - pisze prezes NRL Maciej Hamankiewicz do Grzegorza Nowaka, dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum