Śląskie: porozumienie ws. promocji sportu

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2014 16:30

Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz władze samorządowe województwa śląskiego zawarły w poniedziałek (16 czerwca) porozumienie ws. promocji sportu wśród najmłodszych i rozwoju infrastruktury sportowej.

Celem porozumienia jest kompleksowe wsparcie rozwoju kultury fizycznej w województwie śląskim.

- Rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, jest naszym wspólnym obowiązkiem. Wszystkie dotychczasowe osiągnięcia w tym zakresie są efektem wielostronnej i wielopłaszczyznowej współpracy na różnych szczeblach. Jestem przekonany, że to porozumienie również przyniesie owoce - powiedział marszałek Mirosław Sekuła.

Dodał, że to krok, u źródeł którego stoi troska o zdrowie najmłodszych z powodu ich malejącej aktywności, prowadzącej m.in. do otyłości.

Strony porozumienia zadeklarowały wolę współpracy w zakresie zadań dotyczących organizacji zajęć sportowych i wsparcia przedsięwzięć podnoszących atrakcyjność zajęć wychowania fizycznego w szkołach.

Umowę podpisał minister sportu i turystyki Andrzej Biernat, a ze strony samorządowej marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum