Śląskie: komunikat NFZ przyczyną zamieszania

Autor: Gazeta Wyborcza, RG/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2012 20:35

W piątek (13 stycznia) śląski oddział NFZ opublikował komunikat, zgodnie z którym recepta wygenerowana przy użyciu obowiązującej w województwie karty elektronicznej nie spełnia wymogów rozporządzenia ministra zdrowia oraz zarządzenia prezesa NFZ. Komunikat z dnia następnego zdawał się podważać tę informację...

O wyjaśnienie przyczyn zamieszania portal rynekzdrowia.pl pyta rzecznika śląskiego oddziału NFZ, Jacka Kopocza. Jego zdaniem doszło do nieporozumienia.

- Pierwszy komunikat był tylko sygnałem dla świadczeniodawców o rozpoczęciu całego procesu nadawania nowych, 22-cyfrowych numerów recept. Został mylnie zinterpretowany na zasadzie, że karta w ogóle przestaje funkcjonować. Tymczasem w tej chwili karty chipowe są aktualne i można drukować recepty, ale weszliśmy w okres przejściowy. Po jego zakończeniu, do drukowania recept potrzebna będzie aktualizacja specjalnego oprogramowania, którą ZOZ-y przeprowadzą we własnym zakresie - twierdzi Jacek Kopocz.  

I dodaje, że dla wyjaśnienia sytuacji opublikowano kolejny komunikat, zgodnie z którym karta nadal jest ważna i można przy jej wykorzystaniu drukować recepty z zachowaniem wszelkich praw pacjenta do refundacji.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum