Śląskie: Aleksandra Skowronek wicemarszałkiem województwa odpowiedzialnym za ochronę zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2014 19:20

Dotychczasowa wiceprezydent Świętochłowic, a wcześniej Rudy Śląskiej, Aleksandra Skowronek (PO) została w poniedziałek (10 marca) nowym wicemarszałkiem woj. śląskiego. Ma być odpowiedzialna m.in. za sprawy zdrowia.

O powołaniu Skowronek na funkcję wicemarszałka radni woj. śląskiego zdecydowali podczas poniedziałkowej (10 marca) sesji sejmiku tego regionu w Częstochowie. Za głosowało 22 radnych, przeciw było 14 z nich, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Skowronek zastąpi dotychczasowego wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego, który na początku marca br. złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie woj. śląskiego. Decyzją władz krajowych Platformy Obywatelskiej został też usunięty z partii.

Powodem były medialne doniesienia o przyznaniu przez urząd marszałkowski woj. śląskiego unijnych dotacji podmiotom gospodarczym, w których udziały ma żona Kleszczewskiego.

Rezygnację byłego wicemarszałka, który od kilku lat zajmował się m.in. restrukturyzacją wojewódzkich placówek opieki zdrowotnej, radni przyjęli podczas poniedziałkowej sesji sejmiku. Już wcześniej zarząd i rada regionu śląskiego PO zarekomendowały w miejsce Kleszczewskiego dotychczasową wiceprezydent Świętochłowic Aleksandrę Skowronek.

Skowronek, z wykształcenia prawniczka, związana jest przede wszystkim z sąsiednią Rudą Śląska. Od początku lat 90 ub. wieku pracowała w rudzkim urzędzie miasta. Pełniła tam funkcję m.in. naczelnika wydziału zdrowia i spraw społecznych, a potem wiceprezydenta ds. oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych. Obecnie jest szefową rudzkiego koła PO.

Do Świętochłowic rządzonych przez prezydenta Dawida Kostempskiego (PO) Skowronek przeszła, gdy w ostatnich wyborach samorządowych, związanego z tą partią byłego prezydenta Rudy Śląskiej Andrzeja Stanię pokonała kandydująca z ramienia lokalnego ugrupowania Grażyna Dziedzic.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum