Śląskie: 168 nowych łóżek otrzymał bielski Szpital Wojewódzki

Autor: • Źródło: PAP04 października 2022 12:20

168 nowych łóżek otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej. Sprzęt jest wart ponad 1,2 mln zł – zakomunikowała we wtorek rzecznik bielskiej placówki Anna Szafrańska.

Śląskie: 168 nowych łóżek otrzymał bielski Szpital Wojewódzki
Śląskie: 168 nowych łóżek otrzymał bielski Szpital Wojewódzki. Fot. Shutterstock

Zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala Łukasz Matlakiewicz przypomniał, że część łóżek w placówce jest już mocno wysłużona.

"Mają po 20 lat. Trzeba je wymienić. Otrzymane łóżka mają materace przeciwodleżynowe, które są bardzo potrzebne w szpitalu" - powiedział.

Szafrańska dodała, że sprzęt przekazany został w ramach prowadzonych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych działań "zmierzających do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 przez podmioty lecznicze z województwa śląskiego".

Przypomniała, że w bielskiej placówce w czasie największego nasilenia pandemii SARS-CoV-przebywało na oddziałach covidowych prawie 200 pacjentów.

Bielski Szpital Wojewódzki to największa i jedna z najnowocześniejszych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum