Śląsk: mammobusy w powiecie rybnickim i wodzisławskim

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2010 17:16

W gminach powiatu rybnickiego i wodzisławskiego pojawi się mammobus z Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach. Z bezpłatnych badań ma szansę skorzystać ok. 22 tys. kobiet w wielu 50-69 lat.

Akcja skierowana jest do pań, które do tej pory nie uczestniczyły w programie profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi. Trasa mammobusu rozpoczyna się 23 sierpnia w gminie Jejkowice, w której w tym roku przebadało się zaledwie 15 mieszkanek z ponad 400 uprawionych do bezpłatnych badań.

Potem (25-26.08) mammobus zatrzyma się w gminie Świerklany (w tym roku skorzystało z darmowej mammografii 39 pań z ponad 1200 kwalifikujących się do tego badania).

– W tych gminach wprowadzone zostaną zapisy na badania, co ma przyczynić się do ulepszenia przebiegu akcji – wyjaśnia Katarzyna Rataj z Działu Kontraktów Medycznych i Programów Zdrowotnych Centrum Onkologii.

Kolejne gminy, do których zawita ambulans medyczny to: Mszana, Gaszowice, Lubomia, Rydułtowy, Pszów, Lyski, Radlin. Prawdopodobnie również Czerwionka-Leszczyny i Bełk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum