Siatkarze wspólnie przeciw białaczce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2014 15:02

Siatkarze Paweł Zagumny i Małgorzata Glinka-Mogentale zostali ambasadorami akcji walki przeciw białaczce i wspomogą Fundację DKMS w powiększeniu bazy dawców komórek macierzystych.

Już w zeszłym roku do akcji włączył się PZPS. W tym sezonie na każdym meczu siatkarskim rozgrywanym w Polsce ludzie będą mogli zarejestrować się do bazy dawców. Dotyczy to wszystkich rozgrywek - Ligi Europejskiej i Światowej, mistrzostw globu oraz World Grand Prix.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu baza powiększy się o kolejne setki, a może nawet tysiące potencjalnych dawców szpiku. W trakcie każdej akcji będziemy zachęcać i uświadamiać ludzi, z czym to się wiąże. Ci, którzy się na to zgodzą, będą mogli od razu zarejestrować się w bazie i zostanie pobrany od nich wymaz z policzka. To wszystko wymaga jedynie kilku minut, a może uratować życie - powiedziała kierowniczka działu rekrutacji dawców Agata Maraszek.

W tej chwili w bazie znajduje się ponad 600 tys. potencjalnych dawców, a Polska znajduje się na trzecim miejscu w rankingu europejskim. W ciągu 23 lat szansę na życie chorym na raka krwi podarowało ponad 40 tys. osób z baz DKMS. W Polsce fundacja działa od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum