×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Senator Karczewski: za brak maseczki 5 tys. "Widzę w szpitalu umierających"

Autorzy: PAP; oprac. PW • Źródło: PAP17 grudnia 2021 15:01

Senator PiS i lekarz Stanisław Karczewski powiedział, że za brak maseczek dawałby mandaty zaczynające się od 5 tysięcy złotych. Tłumaczył, że widzi w szpitalach pacjentów umierających na COVID-19 i dlatego ma tak rygorystyczne poglądy. Dodał, że jest też zwolennikiem weryfikacji szczepień przez pracodawców.

Senator Karczewski: za brak maseczki 5 tys. "Widzę w szpitalu umierających"
Nie wszycy noszą maseczki. Myślą tylko o sobie, nie o innych. Fot. Shutterstock
 • Stanisław Karczewski: - I ja bym tym osobom, które nie noszą maski dawał mandaty w wysokości pięciu tysięcy, dziesięciu tysięcy złotych
 • Pracuję w szpitalu z ciężko chorymi, widzę, jak ciężko przechodzą chorobę, jak dużo ludzi umiera - tłumaczył powody tak radykalnych poglądów
 • Z obserwacji w szpitalu potwierdził, że ok. 90 proc. hospitalizowanych z powodu COVID-19 to osoby niezaszczepione

Karczewski: dawałbym mandaty za brak maseczki 

- Jestem nieobiektywny. Nie chcę brać udziału nawet w rozmowach na ten temat, bo mam poglądy bardzo rygorystyczne i skrajne, bo widzę tych ludzi, którzy umierają w szpitalach. I ja bym tym osobom, które nie noszą maski dawał mandaty w wysokości pięciu tysięcy, dziesięciu tysięcy złotych - powiedział Karczewski w Radiu Zet podczas rozmowy o walce z pandemią koronawirusa.

Pytany, czy pracodawcy powinni mieć możliwość sprawdzania tzw. paszportów covidowych pracowników albo wyników ich testów na obecność koronawirusa, senator PiS odpowiedział twierdząco.

9 na 10 chorych hospitalizowanych jest niezaszczepionych

- Absolutnie tak. Jestem nieobiektywny, dlatego, że pracuję w szpitalu z ciężko chorymi, widzę, jak ciężko przechodzą chorobę, jak dużo ludzi umiera. I to osób, które w niezłym stanie są przyjmowane i z dnia na dzień załamują się i umierają - mówił.

- W zdecydowanej większości u mnie w szpitalu ponad 9 na 10 chorych jest przyjmowanych nieszczepionych. Ci, którzy są szczepieni - a to jest garstka osób - przechodzą łagodnie, radzą sobie z chorobą - oświadczył. Zastrzegł, że opiera się przede wszystkim na obserwacjach pacjentów, z którymi miał kontakt w szpitalu.

Karczewski przekonywał, że nie należy "zrzucać odpowiedzialności" na rząd za poziom wyszczepienia Polaków.

Czytaj:
Prof. Matyja: przegraliśmy czwartą falę. "Niezaszczepieni demolują niewydolny system"

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo wśród medyków. Zmarło 251 lekarzy i 201 pielęgniarek

"Wszyscy powinniśmy walczyć z koronawirusem"

- To my wszyscy powinniśmy walczyć z koronawirusem. Powinniśmy zrobić wszystko, aby jak najwięcej osób w Polsce zaszczepiło się, żebyśmy osiągnęli odporność populacyjną, społeczną - apelował.

Pytany, czy rząd jest przygotowany do walki z piątą falą epidemii, odpowiedział, że "powinniśmy się wszyscy do tego przygotować, nie udawać, że nie ma epidemii i zachowywać się tak, jakby nie było wirusa".

- Wszyscy powinniśmy wykazywać odpowiedzialność społeczną, przestrzegać tych reguł i tych obostrzeń, które są - przekonywał.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 20 tys. nowych zakażeń koronawirusem i śmierci 566 osób z COVID-19. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 mln 923 tys. 472 przypadki. Zmarły 90 tys. 872 osoby z COVID-19.

Czytaj:
Pracodawca sprawdzi czy jesteś zaszczepiony? Konfederacja zablokowała prace nad tym projektem

Po awanturze w Sejmie: będzie publiczne wysłuchanie projektu o weryfikacji szczepień przez pracodawców

Polska na szarym końcu UE pod względem szczepień na COVID-19

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze