Senat zajmie się rządowym pakietem ustaw zdrowotnych

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2011 10:58

Senat rozpoczął 13 kwietnia dwudniowe posiedzenie. Senatorowie zajmą się m.in. rządowym pakietem ustaw zdrowotnych.

Senat zajmie się rządowym pakietem ustaw zdrowotnych

Senatorowie będa pracować nad pakietem ustaw zdrowotnych: o systemie informacji w ochronie zdrowia; o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

Podczas obrad Senat zajmie stanowisko w sprawie ustawy o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Nowelizacja, uchwalona przez Sejm  25 marca 2011 r., na podstawie projektu rządowego, ma na celu przyśpieszenie procesu dochodzenia odszkodowania lub zadośćuczynienia za stwierdzone błędy medyczne. 

Senatorowie rozpatrzą także ustawę o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Nowelizacja przewiduje wprowadzenie zmian dotyczących systemu kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów.

W sprawie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia komisja zdrowia przedstawi wniosek o uchwalenie poprawek. Ustawa określa organizację i zasady działania systemu informacji w ochronie zdrowia.

W tym systemie przetwarzane są dane niezbędne do prowadzenia polityki zdrowotnej państwa, podnoszenia jakości i zwiększania dostępności świadczeń opieki zdrowotnej oraz finansowania zadań z zakresu ochrony zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum