Sejmowa komisja zdrowia przeciw odwołaniu minister Kopacz

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2011 18:13

Sejmowa komisja zdrowia negatywnie zaopiniowała we wtorek (24 maja) wniosek PiS o wotum nieufności dla minister zdrowia Ewy Kopacz.

Sejmowa komisja zdrowia przeciw odwołaniu minister Kopacz
Przeciwko wnioskowi o wotum nieufności dla minister opowiedziało się 19 posłów, sześciu go poparło, żaden nie wstrzymał się od głosu.

Wniosek o wotum nieufności wobec Kopacz PiS złożyło w Sejmie w ubiegłym tygodniu. Uważa ją za złą minister, fatalnie ocenianą przez Polaków. Zdaniem PiS Kopacz powinna zapłacić stanowiskiem za "szerokie otwarcie bramy do prywatyzacji szpitali". Według opozycji jej odwołanie może pomóc w zatrzymaniu komercjalizacji polskiej służby zdrowia.

- Minister Kopacz nie realizuje zadań dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli i szkodzi ochronie zdrowia - mówił podczas posiedzenia komisji jej przewodniczący Bolesław Piecha (PiS), uzasadniając wniosek swojego klubu.

Z kolei zdaniem PO, Kopacz jest skutecznym ministrem, który systematycznie realizuje plan reformy systemu ochrony zdrowia. Wśród sukcesów minister posłowie Platformy wymieniają m.in. wzrost nakładów na leczenie, uchwalenie przez Sejm pakietu ustaw zdrowotnych, a także skrócenie kolejek do lekarzy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum