Sejmowa Komisja Petycji skieruje do rządu dezyderat ws. ochrony życia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2017 12:53

Sejmowa Komisja Petycji skieruje do rządu dezyderat m.in. z pytaniami o plany dotyczące regulacji ws. ochrony życia. To efekt petycji, którą wraz z gotowym projektem całkowicie zakazującym aborcji złożyła Polska Federacja Ochrony Życia.

Sejmowa Komisja Petycji skieruje do rządu dezyderat ws. ochrony życia
Za skierowaniem dezyderatu do rządu ws. planów dot. regulacji ws. ochrony życia opowiedziała się Sejmowa Komisja Petycji. Fot.P.Tracz/KPRM/Flickr

Za skierowaniem dezyderatu opowiedziało się 10 posłów komisji, nikt nie był przeciw, cztery osoby wstrzymały się od głosu. Przewodniczący komisji Sławomir Piechota (PO) zapowiadał, że dalsze działania komisji w sprawie petycji będą uzależnione od uzyskanej odpowiedzi.

Wcześniej komisja odrzuciła wniosek posłanki Anny Sobeckiej o skierowanie projektu PFROŻ do marszałka Sejmu oraz wniosek posłanki Magdaleny Kochan (PO) o nieuwzględnianie petycji.

Projekt PFROŻ zakłada całkowity zakaz aborcji poprzez wykreślenie przepisów określających, w jakich sytuacjach można jej dokonać (gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki, istnieje podejrzenie nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego).

Wprowadza też m.in. zakaz sprzedaży, nieodpłatnego udostępniania i reklamowania środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym. Przepis ten - jak tłumaczą autorzy projektu - ma zapełniać lukę mogącą się pojawić przy okazji potencjalnego dostępu do tzw. aborcji farmakologicznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum