Sejm znowelizował ustawę o Funduszu Medycznym

Autor: • Źródło: PAP04 listopada 2022 18:12

Sejm znowelizował w piątek ustawę o Funduszu Medycznym, umożliwiając m.in. finansowanie innowacyjnych rozwiązań.

Sejm znowelizował ustawę o Funduszu Medycznym
Sejm zajmował się m.in. prezydenckim projektem nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym. Fot. PAP/Albert Zawada

Za nowelizacją ustawy o Funduszu Medycznym oraz niektórych innych ustaw, głosowało 442 posłów, nikt nie był przeciw, 12 wstrzymało się od głosu.

Regulacja ma na celu wsparcie działań związanych z profilaktyką chorób zakaźnych, w szczególności przez zakup szczepionek do przeprowadzania zalecanych szczepień w ramach Programu Szczepień Ochronnych.

Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy, który w październiku br. skierował projekt noweli do Sejmu, takie działanie pozwoli na kierunkowe docelowe działania ministra zdrowia w zakresie dofinasowania profilaktyki w obszarze nieobjętym obowiązkiem szczepień - w zależności od potrzeb i sytuacji epidemicznej, z uwzględnieniem wieku i grupy docelowej, dla której ochrona indywidulana stanowi wpływ na zdrowie publiczne państwa.

Nowela przewiduje też m.in. dodanie nowej kategorii świadczeń finansowanych ze środków pochodzących z Funduszu Medycznego dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 lat. Chodzi o świadczenia gwarantowane, związane z diagnostyką genetyczną z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej lub z leczenie szpitalnym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum