Sejm za niestacjonarnymi studiami na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2019 19:45

Kształcenie na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo na studiach pierwszego stopnia będzie mogło być prowadzone w formie niestacjonarnej - przewiduje uchwalona w czwartek (4 lipca) ustawa.

Sejm za niestacjonarnymi studiami na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo
Program studiów pierwszego stopnia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo będą takie same jak na studiach stacjonarnych. Fot. Shutterstock

Za nowelizacją ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej głosowało 422 posłów, jeden był przeciw (Jacek Wilk z Konfederacji), a dwóch wstrzymało się od głosu: Marek Ruciński (niez.) i Janusz Sanocki (niez.).

Nowela zakłada, że program studiów pierwszego stopnia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo, prowadzonych w formie niestacjonarnej, oraz czas trwania i liczba godzin na tych studiach będą takie same jak dla studiów prowadzonych stacjonarnie.

Poza tym sejm w nowelizacji zdecydował, że pielęgniarki i położne będą mogły skorzystać z płatnego urlopu szkoleniowego - do 6 dni roboczych rocznie. Urlop ten będzie mógł być wykorzystywany np. na udział w konferencjach i kursach naukowych.

Czytaj też: Jest zielone światło dla zmian w kształceniu pielęgniarek, są też wątpliwości

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum