×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sejm wstrzymał prace nad ustawą o jakości. Wróci? "Może w marcu, może w kwietniu"

Autor: Mariusz Polak • Źródło: Rynek Zdrowia07 lutego 2023 12:26

Dziś w Sejmie planowane było drugie czytanie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Projekt spadł z porządku obrad. Jak słyszymy, wróci "może w marcu, może w kwietniu". - Nie będziemy na razie wracać do tej ustawy - mówi Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

Sejm wstrzymał prace nad ustawą o jakości. Wróci? "Może w marcu, może w kwietniu"
Sejm wstrzymał pracę nad ustawą jakości. Fot. MP/RynekZdrowia
  • Prace nad ustawą o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta wstrzymane. Projekt 7 lutego miał przejść drugie czytanie w Sejmie, ale ostatecznie spadł z porządku obrad
  • - Póki co nie wiemy, kiedy odbędzie się posiedzenie dotyczące ustawy o jakości. Decyzją prezydium komisji nie będziemy na razie wracali do ustawy - zapowiedział przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos
  • - Ta flagowa ustawa Adama Niedzielskiego nie ma w tej chwili poparcia Zbigniewa Ziobry - mówi nam jeden z posłów
  • Na dziś nie wiadomo czy projekt wróci na kolejne posiedzenie Sejmu planowane w marcu
  • - Jeżeli nie będzie jej w kwietniu, to też nie będziemy wtedy do niej wracać - tłumaczy Latos, dodając, że Komisja będzie reagować na bieżąco

Ustawa o jakości spadła z porządku obrad w Sejmie

7 lutego Sejm na sali plenarnej miał zająć się ustawą o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Jak słyszymy, projekt spadł z porządku bieżącego posiedzenia.

- Ta flagowa ustawa Adma Niedzielskiego nie ma w tej chwili poparcia Zbigniewa Ziobry - mówi nam jeden z posłów. 

- Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia powiedział, że najwcześniej pojawi się w marcu, ale też nie wyklucza, że będzie to dopiero kwiecień - dodaje nasz rozmówca.

- Póki co nie wiemy, kiedy odbędzie się posiedzenie dotyczące ustawy o jakości. Decyzją prezydium komisji nie będziemy na razie wracali do ustawy - zapowiedział Tomasz Latos.

- Jeżeli będzie planowana na najbliższe marcowe posiedzenie Sejmu, wówczas dzień wcześniej wieczorem, bądź w dniu posiedzenia rano zajmiemy się nią w komisji. Jeżeli nie będzie jej w kwietniu, to też nie będziemy wtedy do niej wracać - wyjaśnił.

- Będziemy reagowali na bieżąco na plany legislacyjne - dodał w trakcie wtorkowego posiedzenia Komisji Zdrowia.

Awantura o ustawę o jakości

Przypomnijmy, że w poniedziałek 6 lutego projekt rozpatrywała sejmowa Komisja Zdrowia. Obrady zakończyły się awanturą. 

Po zaskakującym głosowaniu, przegranym przez obóz rządzący, przewodniczący Komisji Tomasz Latos zamknął i odroczył zebranie.

Posłowie opozycji próbowali zgłosić wniosek formalny o odrzucenie ustawy w całości, ale przewodniczący skwitował: mam prawo zamknąć posiedzenie i je zamknąłem.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum