Sejm: wniosek PiS o wotum nieufności dla Bartosza Arłukowicza odrzucony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2012 09:57

Za wnioskiem o odwołanie szefa resortu zdrowia, czego domagały się opozycyjne kluby, głosowało 205 posłów. Przeciw było 230. Kwalifikowana większość potrzebna do przyjęcia wniosku wynosiła 231 głosów.

W czwartek Sejmie doszło do burzliwej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, który został zgłoszony przez parlamentarzystów PiS.

Przedstawiciele klubów opozycyjnych zapowiedzieli podczas debaty w Sejmie, że poprą wniosek PiS o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. 

Posłowie PiS domagali się dymisji ministra zdrowia, gdyż obwiniają go o chaos, jaki zapanował po wejściu w życie 1 stycznia ustawy refundacyjnej. Arłukowicza krytykowali także posłowie Ruchu Palikota, SLD i Solidarnej Polski. Ich zdaniem nie sprawdził się on na stanowisku ministra, dlatego powinien odejść z rządu.

Kluby koalicyjne PO i PSL były przeciwne odwołaniu ministra.

Ministra zdrowia bronił premier Donald Tusk oraz posłowie PO i PSL. Podkreślali, że obejmując urząd ministra Bartosz Arłukowicz podjął się trudnego zadania wdrażania reformy systemu refundacji leków i poradził sobie z tym wyzwaniem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum