Sejm: projekt obywatelski komitetu "Ratujmy kobiety" - odrzucony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 września 2016 11:15

Posłowie odrzucili w piątek (23 września) projekt liberalizujący przepisy aborcyjne przygotowany przez komitet "Ratujmy kobiety".

Sejm: projekt obywatelski komitetu "Ratujmy kobiety" - odrzucony
Projekt przepadł w piątkowym głosowaniu Fot. Archiwum

Większość posłów poparła wniosek o odrzucenie projektu komitetu "Ratujmy kobiety" zgłoszony przez PSL. Głosowało za nim 230 posłów, 173 było przeciwko, 15 posłów wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem Ryszard Terlecki (PiS) podkreślił, że podczas kampanii wyborczej PiS zobowiązał się wobec wyborców, "że żaden obywatelski projekt nie trafi do kosza tylko trafi do dalszego procedowania". - Zamierzamy tej obietnicy dotrzymać bez względu na to, że radykalnie nie zgadzamy się z projektem, który teraz będzie procedowany - powiedział.

Zaznaczył, że w klubie nie będzie dyscypliny głosowania.

Projekt komitetu "Ratujmy kobiety" zezwalał na przerwanie ciąży do 12. tygodnia bez dodatkowych warunków, a po tym terminie - w takich przypadkach, jak obecnie (gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum