Sejm: posłanka PiS wysyła lekarzy za granicę? Opozycja chce przeprosin!

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 12 października 2017 12:55

Posłowie opozycji domagają się przeprosin dla lekarzy od jednej z posłanek PiS, która w czwartek (12 października) w Sejmie miała krzyczeć "Niech jadą! (za granicę - red.). - Jeśli ich nie zatrzymamy, wyjadą. Jesteśmy za biednym krajem, by na to pozwolić - powiedziała Joanna Schmidt z Nowoczesnej.

Sejm: posłanka PiS wysyła lekarzy za granicę? Opozycja chce przeprosin!
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na wniosek klubu parlamentarnego PO posłowie wysłuchują w Sejmie informacji rządu w sprawie protestu lekarzy rezydentów.

- Lekarze walczą o godne życie dla siebie i rodzin, dla bezpieczeństwo dla pacjentów. Często są wyczerpani, gdzie łatwo o popełnienie błędu. Jeśli ich nie zatrzymamy, wyjadą. Jesteśmy za biednym krajem, by na to pozwolić. Posłanka PiS-u krzyczy: "niech jadą". To jest podejście PiS-u do rezydentów - tłumaczyła Joanna Schmidt z Nowoczesnej.

Wcześniej posłanka PiS Bernadeta Krynicka przypomniała: - Nie sposób nie przypomnieć słów byłego ministra pana Arłukowicza. Mówił pan do przedstawicieli protestujących lekarzy w 2014 r., nazwał ich pan małą grupą, próbujących szantażować pacjentów.

- Liczby są dramatyczne: 30 tys. dobrze wykształconych lekarzy pracuje poza granicami naszego kraju. Państwo macie dzieci, macie wnuki, nie zależy wam na profesjonalnej opiece medycznej? Na litość boską, rządzenie to nie tylko rozdawanie 500 plus - mówił Krzysztof Paszyk z PSL.

Marek Sowa z Nowowczesnej wyliczał: - Za ciągłą pracę w stresie i napięciu pracownicy IPN dostaną 1000 zł podwyżki. Agenci CBA: 2,5 tys. zł. To są priorytety PiS. A gdzie służba zdrowia? Obiecujecie podwyżki do 2021 r. Panie ministrze, pan nie dotrwa końca 2017 r.! To jest wstyd! Dziwię się, że minister zdrowia ma taką pozycję w tym rządzie.

- Otrzymujcie państwo w rządzie nagrody w wysokości 2,5 tys. zł. Przekazaliście 73 mln zł dla Tadeusza Rydzyka, może tam chcecie utworzyć medycynę? Szukajmy dalej pieniędzy. Może 800 mln zł na propagandową tubę Jacka Kurskiego? - mówił Michał Stasiński z klubu PO.

- Proszę lekarzy rezydentów o zaprzestanie protestu i przejście do mediacji - zaapelowała z kolei Krystyna Wróblewska z PiS.

Antoni Duda z PiS skonstatował: - Problem nie narodził się dzisiaj, on trwa od wielu lat.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum