Sejm: komisja zdrowia rozpatruje projekty dotyczące walki z epidemią koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 października 2020 15:54

Sejmowa komisja zdrowia rozpoczęła w środę (21 października) po południu rozpatrywanie czterech projektów ustaw autorstwa PiS, KO, PSL i Lewicy, związanych z walką z koronawirusem. Za główny uznała projekt Prawa i Sprawiedliwości.

Sejm: komisja zdrowia rozpatruje projekty dotyczące walki z epidemią koronawirusa
Prace sejmowej komisji zdrowia, środa, 21 października 2020; FOT. Screen/PTWP

W Sejmie o godzinie 14.00 rozpoczęło się posiedzenie komisji zdrowia, która łącznie rozpatruje cztery projekty poselskie dotyczące walki z epidemią COVID-19.

Przewodniczący komisji Tomasz Latos (PiS) poinformował, że komisja za główny uznała najbardziej rozbudowany z projektów, czyli projekt Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on m.in. wyłączenie medyków z odpowiedzialności karnej w czasie epidemii, podwyższenie ich wynagrodzeń i ułatwienia w zatrudnianiu lekarzy spoza UE.

Rozpatrywane będą także propozycje zawarte w projektach KO, Lewicy i PSL. Projekt Lewicy zakłada ustawowe uregulowanie obowiązku zakrywania ust i nosa. Propozycja PSL przewiduje przyznanie w czasie pandemii pracownikom ochrony zdrowia comiesięcznego dodatku w wysokości 1500 zł. Z kolei klub KO przygotował projekt, który ma pomóc samorządom sprawniej działać w czasie pandemii.

Wkrótce po rozpoczęciu posiedzenia komisji przewodniczący Latos, na prośbę posłów, ogłosił piętnastominutową przerwę, aby członkowie komisji mogli uporządkować liczne poprawki i przekazać je do Biura Legislacyjnego. Posiedzenie zostało wznowione o godz. 14.45.

Olga Zakolska, Karolina Kropiwiec (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum