Sejm: komisja zdrowia powołała podkomisję stałą ds. zdrowia psychicznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2018 14:50

Sejmowa komisja zdrowia powołała na wtorkowym (27 lutego) posiedzeniu podkomisję stałą ds. zdrowia psychicznego. Jej przewodniczącą została Józefa Hrynkiewicz (PiS).

Fot. archiwum

W skład komisji weszli też: z ramienia PiS posłowie - Anna Czech, Krystyna Wróblewska, Krzysztof Ostrowski i Alicja Kaczorowska; z ramienia PO - Grzegorz Furgo i Beata Małecka-Libera; z Kukiz'15 - poseł Jerzy Kozłowski, a z Nowoczesnej - poseł Radosław Lubczyk. W składzie podkomisji nie znalazł się żaden przedstawiciel PSL.

Członkowie komisji zdrowia zdecydowali też, że zaplanowane na wtorek rozpatrzenie informacji na temat opieki hospicyjnej dla starszych osób nastąpi na następnym posiedzeniu. Posłowie zwrócili się do ministra zdrowia o rozszerzenie informacji o problematykę hospicjów dla dzieci i osób młodych.

Jak wyjaśniła wiceprzewodnicząca komisji Beata Małecka-Libera (PO), prezydium komisji uznało, że informacja ograniczona do hospicjów dla seniorów jest niewystarczająca. - Jest to tak ogromny temat i tak ważny dla nas, że stwierdziliśmy, iż zapis, który pojawił się w tytule, dotyczący tylko hospicjum dla osób starszych, jest niewystarczający - podkreśliła.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum