Sejm: burzliwa dyskusja przed głosowaniem ws. aborcji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 września 2013 11:36

W Sejmie przed głosowaniem ws. obywatelskiego projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną doszło do burzliwej wymiany zdań przeciwników i zwolenników projektu. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz przerwała obrady i zwołała konwent seniorów.

Sejm: burzliwa dyskusja przed głosowaniem ws. aborcji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Przed decyzją Sejmu ws. projektu o głos poprosili zarówno posłowie popierający projekt, jak i przeciwni zaostrzeniu ustawy.

Tadeusz Woźniak (SP) apelował do sumień posłów: - Za chwilę będziemy zdawać egzamin z naszego człowieczeństwa, egzamin z naszej wrażliwości, a ludzie wierzący - także będą zdawać egzamin ze swojej wiary. Przykazanie piąte mówi: nie zabijaj i niech nikomu na tej sali nie wydaje się, że jest mądrzejszy od Pana Boga. (...) Apeluję do wszystkich państwa, nie zamykajcie pod kluczem w swoich domach swojej wiary.

Marek Balt (SLD) odwołał się z kolei do słów papieża Franciszka: - Kim wy jesteście, żeby oceniać innych, żeby oceniać setki tysięcy kobiet, które są w dramatycznej sytuacji?

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (niezrzeszona) nazwała projekt jednym z najbardziej represyjnych, jakie można sobie wyobrazić. Jej zdaniem, gdyby został przyjęty, dramatycznie pogorszyłby sytuację polskich rodzin.

Kaja Godek, która występowała w imieniu wnioskodawców, przekonywała, że projektowi przyświeca idea ochrony życia wszystkich dzieci i sprzeciw wobec zabijania niepełnosprawnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze