Sejm: PO i PSL będą bronić minister zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2011 17:04

PO i PSL będą bronić minister zdrowia Ewy Kopacz, którą chce odwołać PiS. Ich zdaniem, wniosek PiS jest bezzasadny i wpisany w kampanię wyborczą. SLD, choć krytycznie ocenia minister, jeszcze nie zdecydował, czy poprze wniosek. Wypowiedzi polityków PJN w tej sprawie są sprzeczne.

Sejm: PO i PSL będą bronić minister zdrowia

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze we wtorek (17 maja) zamierza złożyć wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz.

- Jest to wniosek w 100 procentach nieuzasadniony - powiedział Paweł Olszewski (PO). Zapowiedział, że jego klub będzie głosował przeciw odwołaniu minister.

Obronę minister zdrowia zapowiedział też koalicyjny partner PO - PSL.

- Opozycja zapowiadała serial pod tytułem wota nieufności dla poszczególnych ministrów obecnego rządu. Oczywiście koalicja nie będzie się bawić w te ich zapędy i będzie broniła minister Ewy Kopacz - mówi Eugeniusz Kłopotek (PSL).

Jak stwierdził rzecznik Sojuszu, Tomasz Kalita, klub SLD ma "wiele wątpliwości" wobec działalności minister Kopacz.

- Uznajemy jej działalność za czas stracony, cztery lata zaniedbań. Pani minister, poza fragmentarycznymi projektami, nie przedstawiła całościowej wizji naprawy służby zdrowia - argumentował Kalita. Dodał, że klub SLD decyzję w sprawie tego, jak zachowa się podczas głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Ewy Kopacz, podejmie po zapoznaniu się z jego uzasadnieniem.

Nie wiadomo także, jak zagłosuje klub Polska Jest Najważniejsza. Elżbieta Jakubiak powiedziała, że decyzja w tej sprawie zapadnie na przyszłotygodniowym posiedzeniu klubu, ale ona sama opowiedziałaby się za odwołaniem minister i do tego będzie przekonywała swoich kolegów.

Inną opinię wyraziła natomiast przebywająca w Łodzi szefowa PJN Joanna Kluzik-Rostkowska. Oświadczyła, że jej zdaniem wraca motyw z ostatnich kampanii wyborczych, czyli straszenie Polaków przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego komercjalizacją szpitali. Zapowiedziała też, że PJN nie będzie podpisywać się pod tym wnioskiem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum