Schetyna obiecuje darmowe badania profilaktyczne dla osób od 50 roku życia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2019 14:22

Stworzenie powszechnych centrów profilaktycznych, wprowadzenie darmowych badań profilaktycznych dla osób po 50. roku życia i powszechnego programu szczepień - obiecywał w środę (8 marca) szef PO Grzegorz Schetyna. - Zdrowie nie powinno mieć barw partyjnych czy politycznych - stwierdził.

Na konferencji po spotkaniu w Warszawie z dyrektorami szpitali, Schetyna mówił, że sprawy zdrowia "dotyczą nas wszystkich", tymczasem eurodeputowani jego ugrupowania w pracach nad nowym budżetem unijnym nie mieli wsparcia polskiego rządu.

Szef PO i jeden z liderów Koalicji Europejskiej podkreślił, że "zdrowie nie powinno mieć barw partyjnych czy politycznych".

Schetyna zaznaczył, że jest przekonany, iż uda się wynegocjować dodatkowe pieniądze w nowym budżecie unijnym. - Te pieniądze (...) będziemy chcieli przeznaczyć w dużej części na poprawę standardów w ochronie zdrowia - oznajmił szef PO.

Zapowiedział dążenie m.in. do stworzenia powszechnych centrów profilaktycznych, wprowadzenia darmowych badań profilaktycznych dla osób po 50. roku życia oraz powszechnego programu szczepień dla wszystkich dzieci, kobiet ciężarnych oraz kobiet z małymi dziećmi.

Jak podkreślił szef PO, jednym z "najważniejszych wyzwań" jest dzisiaj walka z rakiem - zapowiedział, że jednym z priorytetów będzie szybka profilaktyka chorób onkologicznych.

W ubiegłą sobotę na konwencji Koalicji Europejskiej w Białymstoku Schetyna obiecał wynegocjowanie o 100 miliardów złotych środków unijnych więcej, niż Polce zaproponowano dotychczas. Pieniądze te miałyby by zostać przeznaczone m.in. na poprawę sytuacji w służbie zdrowia.

PAP - Katarzyna Florencka, Marta Rawicz

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum