Schetyna: jestem za obecnym kompromisem aborcyjnym oraz in vitro

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2017 11:09

Lider PO Grzegorz Schetyna zadeklarował w piątek (9 czerwca), że opowiada się za utrzymaniem obecnego kompromisu ws prawa dotyczącego aborcji, popiera in vitro, edukację seksualną oraz dostępność antykoncepcji.

Schetyna: jestem za obecnym kompromisem aborcyjnym oraz in vitro
Grzegorz Schetyna; FOT. PTWP

Schetyna pytany w piątek w Wirtualnej Polsce, czy jest za obecnym kompromisem ws prawa dotyczącego aborcji, czy za liberalizacją przepisów, powiedział, że jest przeciwny radykalizacji prawa, za utrzymaniem dotychczasowych przepisów.

Pytany o dostępność do antykoncepcji, pigułki "dzień po" dla kobiet, lider PO, powiedział: - Pełna dostępność plus edukacja seksualna.

Jak dodał, jest też "absolutnie" za in vitro i w 100 procentach za standardami opieki okołoporodowej. - To jest wymóg wyzwań cywilizowanego świata, takich europejskich standardów"- podkreślił Schetyna

Na pytanie, czy weźmie udział w sobotnim (10 czerwca) Czarnym Proteście kobiet przed Pałacem Prezydenckim, Schetyna powiedział, że nie będzie go w tym czasie w Warszawie. Dopytywany, czy na proteście będą posłanki Platformy, podkreślił, że to nie jego partia jest organizatorem protestu, ale wspiera go.

- Każdy podejmuje indywidualną decyzję, co do obecności przy takich demonstracjach, szczególnie 10 (dnia miesiąca, kiedy jest obchodzona miesięcznica smoleńska) - zaznaczył lider PO.

Zdaniem Schetyny, obecnie największym problemem kobiet w Polsce jest brak ich aktywnej obecności w polityce i życiu publicznym. Jak dodał, Czerny Protest pokazuje, że kobiety muszą o siebie walczyć i trzeba je w tym wspierać.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum