Sanepid przejdzie na system "pracy strumieniowej". To oznacza, że...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 listopada 2020 08:01

Stacje sanepidu w całej Polsce mają przejść na "system pracy strumieniowej" i błyskawicznie nadrobić wszelkie zaległości. Bez dodatkowych pieniędzy i ludzi - podała 14 listopada "Gazeta Wyborcza".

Sanepid przejdzie na system "pracy strumieniowej". To oznacza, że...
Siedziba Głównego Inspektoratu Sanitarnego; FOT. Domena publiczna

Jak czytamy w "GW", przejście na "strumieniowy system pracy" wymyślił Krzysztof Saszka - nowy zastępca głównego inspektora sanitarnego. Nowy system pracy w sanepidzie został ogłoszony w czwartek i wszedł w życie, przynajmniej w teorii, jeszcze tego samego dnia.

- Z maila, jaki Saszka wysłał sanepidom, dowiadujemy się, że "działania strumieniowe" mają polegać na podziale pracy między zespoły, które będą odtąd pracować na zmiany przez siedem dni w tygodniu i w trybie zadaniowym. "Po wykonaniu zadania grupa zostanie przesunięta do innych zadań" - informuje "GW", powołując się na treść maila wiceszefa GIS.

Ponadto - według dziennika - nowy system pracy ma wiąże się z konkretnymi udogodnieniami. - I tak pracownicy sanepidu będą mieli możliwość wprowadzania zmian w elektronicznym formularzu "kwarantanna", na przykład wtedy, kiedy system błędnie wyznaczy ją dopiero na grudzień. Współmieszkańcy osoby zakażonej po umieszczeniu wyniku jej w centralnej bazie z automatu będą objęci kwarantanną i dostaną o tym informację za pośrednictwem aplikacji - czytamy.

Nowością - jak podaje "GW" - ma być też "wirtualna stacja". - Interwencje zgłaszane przez ludzi na infolinię covidową będą mogły być załatwiane przez tzw. wirtualną stację, czyli pracowników innej stacji niż ta, z której terenu ktoś akurat dzwonił (ale z tego samego województwa) - wyjaśnia "Wyborcza".

W wyniku podjętych działań - pisze "GW" - telefoniczna obsługa klientów ma być prowadzona w godzinach 7-21. - Priorytetem staje się realizacja zadań bieżących. Wszystkie zgłoszenia zarejestrowane w ciągu dnia, docelowo mają być obsłużone maksymalnie do 3 godzin od wprowadzenia do systemu - twierdzi gazeta, cytując maila Krzysztofa Saszki.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum