Sanepid nie wydał zgody na opóźnienie roku szkolnego w Biskupcu - jakie argumenty?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 września 2020 18:03

Wyniki testu na obecność koronawirusa u nauczycielki szkoły podstawowej w Biskupcu dały negatywne wyniki, w związku z czym sanepid nie wydał zgody na opóźnienie roku szkolnego w tej placówce - poinformowała PAP dyrektor sanepidu w Olsztynie Teresa Parys.

Sanepid nie wydał zgody na opóźnienie roku szkolnego w Biskupcu - jakie argumenty?
Sanepid nie wydał zgody na opóźnienie roku szkolnego. Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

- W związku z negatywnymi wynikami testu u nauczycielki szkoły w Biskupcu i biorąc pod uwagę inne okoliczności towarzyszące ustalone przez naszą jednostkę, nie wydałam zgody na opóźnienie roku szkolnego w szkole podstawowej w Biskupcu - poinformowała we wtorek po południu PAP dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Olsztynie Teresa Parys.

W poniedziałek po południu okazało się, że mąż jednej z nauczycielek jest zakażony koronawirusem, w związku z czym bez uzgodnienia z sanepidem burmistrz miasta zdecydował, że w jednej z podstawówek rok szkolny rozpocznie się 8 września. We wtorek władze Biskupca oficjalnie poprosiły sanepid o zgodę na późniejsze rozpoczęcie roku szkolnego.

W związku z sytuacją sanepid natychmiast pobrał wymaz od nauczycielki, której mąż jest zakażony. Wyniki wymazu były ujemne.

PAP nie udało się uzyskać komentarza burmistrza Biskupca w tej sprawie. W szkole, w której we wtorek nie doszło do rozpoczęcia roku szkolnego, nie udzielono PAP informacji, czy w związku z decyzją sanepidu uczniowie pójdą w środę do szkoły.

- Skończyliśmy pracę na dziś, nie będziemy o niczym informować - powiedziano PAP w szkole.

Na stronach internetowych zarówno szkoły, jak i urzędu miasta nie ma informacji o rozwoju wydarzeń w związku z decyzją sanepidu. 

PAP - Joanna Kiewisz-Wojciechowska

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum