Samorządy zawodów medycznych do prezydenta: dlaczego Pan nas pomija?

Autor: MAK, NIL/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2021 21:10

Przedstawiciele największych samorządów zawodów medycznych napisali do prezydenta Andrzeja Dudy list, w którym nie kryją rozczarowania, że nie zostali zaproszeni na wczorajsze spotkanie z głową państwa ws. walki z pandemią.

Samorządy zawodów medycznych do prezydenta: dlaczego Pan nas pomija?
Pałac Prezydencki w Warszawie; FOT. Wikimedia Commons

„Z wielkim zaskoczeniem i rozczarowaniem odebraliśmy informację o Pana wczorajszym (22 lutego - red.) spotkaniu z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19, na które nie zostali zaproszeni przedstawiciele największych samorządów zawodowych zawodów medycznych - samorządu lekarskiego, samorządu pielęgniarek i położnych, samorządu aptekarskiego, samorządu diagnostów laboratoryjnych oraz samorządu fizjoterapeutów” - czytamy w liście.

„(...) Pomimo że chcąc podzielić się naszym doświadczeniem, wiedzą i spostrzeżeniami już wcześniej prosiliśmy Pana Prezydenta o spotkanie, do takiego spotkania nie doszło. Dokonywanie ustaleń dotyczących systemu ochrony zdrowia bez uczestnictwa przedstawicieli zawodów medycznych ustawowo umocowanych do reprezentacji tych zawodów odbieramy z nieukrywanym rozżaleniem” - piszą przedstawiciele samorządów zawodowych.

„ (...) Brak zaproszenia na zorganizowane wczoraj spotkanie w sprawie sytuacji w ochronie zdrowia w czasie pandemii uważamy nie tylko za wielki nietakt, ale również odbieramy jako lekceważenie profesjonalistów medycznych oraz marginalizację naszego głosu, często krytycznie oceniającego działania władz publicznych w walce z pandemią (...)” - czytamy w liście podpisanym przez :

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofię Małas
Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Alinę Niewiadomską
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbietę Piotrowską-Rutkowską
Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyję
Prezesa Krajowej Izby Fizjoterapeutów Macieja Krawczyka

Więcej: nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum