Samorząd pielęgniarski: nie podpisaliśmy z MZ żadnego porozumienia

Autor: NRPiP/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2015 13:34

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oświadcza, że - wbrew doniesieniom medialnym - 4 sierpnia br. nie zostało podpisane żadne porozumienie między przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i NRPiP - czytamy w komunikacie samorządu pielęgniarskiego.

Samorząd pielęgniarski: nie podpisaliśmy z MZ żadnego porozumienia

Informacja o zawarciu porozumienia ukazała się na stronach Ministerstwa Zdrowia 4 sierpnia br. Jak podawał resort tego dnia został podpisany dokument o wzajemnej współpracy w zakresie tworzenia przepisów dotyczących wymiaru czasu pracy i zakresu czynności w ramach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne.

Informację tę zdementowała prezes NRPiP: - "Wszelkie ustalenia, także te dotyczące tworzenia przepisów związanych z wymiarem czasu pracy i zakresem czynności w ramach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne, zawsze uzgadniane są przez Ministerstwo Zdrowia z reprezentującymi stronę społeczną przedstawicielami NRPiP i OZZPiP" - informuje NRPiP.

"W trosce o rzetelność przepływu informacji Prezes NRPiP skierowała do Ministra Zdrowia pismo domagające się sprostowania oraz podjęła decyzję o zawieszeniu wszelkich rozmów z MZ do czasu jego opublikowania" - głosi komunikat.

Dzisiaj (6 sierpnia) informacja została wycofana ze strony resortu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum