Samorząd lekarski pisze do ministra w sprawie komisji ds. etyki

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2013 17:55

Prezes NRL wystosował list do ministra zdrowia, w którym zwrócił się z prośbą o przedstawienie planów w zakresie działalności Komisji ds. Etyki w Ochronie Zdrowia i udziału samorządu lekarskiego w tych pracach.

WMaciej Hamankiewicz, prezes NRL, zapewnił, że samorząd lekarski chętnie wydeleguje do Komisji przedstawicieli samorządu lekarskiego w miejsce osób, które - zdaniem środowisk medycznych - nie powinny w nich uczestniczyć.

Jednocześnie, w nawiązaniu do ostatnich wypowiedzi medialnych prof. Jana Hartmana, prezes NRL poprosił o informację, czy i w jakim stopniu przedstawione przez profesora tezy odzwierciedlają poglądy ministra zdrowia oraz Komisji ds. Etyki w Ochronie Zdrowia.

Prezes Hamankiewicz zwrócił się też ponownie z prośbą o udostępnienie nagrania ze spotkania, które miało miejsce 5 czerwca br. i poświęcone było jednemu z najważniejszych obowiązków samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów, jakim jest sprawowanie pieczy nad wykonywaniem zawodu i odpowiedzialnością zawodową lekarzy.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum