Samorząd lekarski: cięcia nie powinny dotyczyć wydatków na ochronę zdrowia

Autor: NIL/ Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2013 10:41

W związku z posiedzeniem Komisji Zdrowia w sprawie rozpatrzenia i zaopiniowania dla Komisji Finansów Publicznych projektu ustawy o zmianie ustawy budżetowej na rok 2013, prezes NRL Maciej Hamankiewicz wyraził w imieniu samorządu lekarskiego poważne zaniepokojenie planowanymi ograniczeniami wydatków na ochronę zdrowia.

Samorząd lekarski: cięcia nie powinny dotyczyć wydatków na ochronę zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Nie ulega wątpliwości, że koszty opieki medycznej wzrastają na całym świecie - przyczyniają się do tego zmiany demograficzne, już dziś bardzo odczuwalne w Polsce, wzrastająca świadomość społeczna oraz rozwój nowoczesnych technologii medycznych. Stanowi to coraz większe obciążenie dla budżetu państwa - napisał prezes NRL w liście do przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia.

- Polski system ochrony zdrowia wymaga reformy organizacyjnej, ale w obecnej sytuacji podstawowym narzędziem zapewnienia sprawiedliwego i bezpiecznego dostępu do opieki zdrowotnej Polakom jest zwiększenie, a nie ograniczanie publicznych wydatków na ochronę zdrowia - dodał.

- Wyrażam nadzieję, że głos samorządu lekarskiego w dyskusji nad budżetem przeznaczonym na system ochrony zdrowia zostanie wysłuchany i ewentualne zmiany w jego finansowaniu nie dotkną polskich pacjentów, których sytuacja już dzisiaj jest wyjątkowo trudna - zauważa szef samorządu lekarskiego.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum