Sąd Okręgowy: w procesie wyborczym wygrał Komorowski

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2010 16:53

Sąd zobowiązał Jarosława Kaczyńskiego do opublikowania oświadczenia o rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji na wiecu Lublinie i zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

We wtorek (22 czerwca) Sąd Okręgowy wydał orzeczenie w sprawie Bronisław Komorowski – Jarosław Kaczyński. Sąd uznał, że informacje rozpowszechniane przez Jarosława Kaczyńskiego na temat dążenia PO do prywatyzacji służby zdrowia nie znajdują podstaw w programie Platformy, ani dotychczasowych działaniach zmierzających do do komunalizacji i komercjalizacji placówek medyczynych.

Sąd w związku z tym zobowiązał Jarosława Kaczyńskiego do opublikowania płatnego oświadczenia w ciągu 48 godzin w telewizji publicznej i w TVN oraz przesłania oświadczenia do PAP, w którym przyzna się on do błędnej oceny programu PO w dziedzinie opieki zdrowotnej.

Ponadto, sąd uznał, że rozpowszechnianie takich informacji było świadomym wprowadzaniem w błąd wyborców. Zasądził też na rzecz Bronisława Komorowskiego 210 złotych tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum