SP w Opolu: dyrektor WCM i wicemarszałek powinni odejść

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2014 14:29

Michał Nowak, radny Solidarnej Polski, zaapelował do marszałka, aby zrobił porządek w PS ZOZ Wojewódzkim Centrum Medycznym i zmienił osoby, które tam zarządzają. Partia domaga się zwolnienia Marka Piskozuba, dyrektora placówki, i Romana Kolka, wicemarszałka województwa odpowiedzialnego za służbę zdrowia w regionie.

W ciągu ostatnich tygodni "Wyborcza" opisywała nie tylko, jak na oddziale ratunkowym pacjenci musieli czekać na przyjęcie przez ortopedę nawet dziewięć godzin, ale również to, że lekarze już wcześniej alarmowali o zbyt małej ilości lekarzy na oddziale.

W tej sytuacji Solidarna Polska postanowiła złożyć na ręce Andrzeja Buły, marszałka województwa, wniosek o odwołanie ze stanowiska dyrektora szpitala Marka Piskozuba. W opinii Solidarnej Polski dyrektor nie nadaje się na to stanowisko, dlatego marszałek powinien go jak najszybciej odwołać. 

Ponieważ za służbę zdrowia w regionie odpowiada wicemarszałek Roman Kolek, partia domaga się również jego dymisji. Jak argumentuje, po piśmie lekarzy dyrektor Piskozub nie podjął żadnych działań. Także, po tym co wydarzyło się na SOR 3 marca, żadnych działań nie podjął też urząd marszałkowski. 

Więcej: opole.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum